Opis nieruchomości

Oferta obejmuje teren inwestycyjny w obrębie którego znajduje się zespół dziesięciu zabytkowych kamienic o numerach 1-10. Powierzchnia całkowita działki inwestycyjnej wynosi 4 136 m². Powierzchnia działki po obrysie kamienic wynosi 1172 m², natomiast powierzchnia działki graniczącej wynosi 2 964 m². Łączna powierzchnia całkowita budynków to 3 300 m².

Kamienice 1-8 są budynkami 5-kondygnacyjnymi, posiadającymi dodatkowo poddasza nieużytkowe. W części oznaczonej numerami porządkowymi od 1 do 8 budynki stanowią jeden obiekt ze wspólną częścią komunikacyjną i przestronnym holem oraz węzłem sanitarnym na każdej z pięciu kondygnacji. Kamienice 9 i 10 są obiektami 6-kondygnacyjnymi z własną częścią komunikacyjną i wspólnym holem.

Kamienice 1-10 są w całości podpiwniczone, posiadają wejścia główne od ulicy Długi Targ oraz wejścia boczne od zaplecza. Dojazd od strony ulicy Ławniczej oraz Mieszczańskiej, które są urządzone i posiadają utwardzoną powierzchnię.

Z uwagi na położenie, a także obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość stanowi doskonałą lokalizację na przykład dla hotelu wysokiej klasy. Będące częścią oferty podwórko, stwarza dodatkowe możliwości rozbudowy i dostosowania nieruchomości pod kątem potrzeb przyszłego inwestora.


Lokalizacja


Dostępność

Lotnisko im. Lecha Wałęsy – 15 km

Autostrada A1 – 10 km

Dworzec PKP – 1 km

Droga Krajowa nr 7 (Gdańsk – Warszawa – Kraków)0,5 km

         Droga Krajowa nr 1 (Gdańsk – Toruń – Łódź)0,5 km

Baza Promowa w Gdańsku – 9 km

         Baza Promowa w Gdyni – 30 km

Komunikacja Miejska:

Autobus, Tramwaj – 0,4 km

Szybka Kolej Miejska – 1 km